"Нафтогаз" звинуватив облгази Фірташа в обмані споживачів у квитанціях за сплату газу

У НАК закликали споживачів скаржитися в разі отримання платіжних доручень із донарахуваннями за газ

Облгази і газзбути, підконтрольні бізнесменові Дмитру Фірташу, дезінформують споживачів у квитанціях за оплату газу, повідомила 6 грудня прес-служба НАК "Нафтогаз України".

У компанії зазначили, що в листопаді більшість побутових споживачів України отримала від своїх постачальників газу платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами.

"Це може вказувати на реалізацію скоординованого плану, метою якого є створення штучних незручностей для споживачів, дискредитація реформи українського ринку газу та захист незаконної монополії газзбутів", – заявили в НАК.

За даними компанії, газзбути вказали причиною додаткових платежів "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання" нібито на вимогу "Нафтогазу".

"Наголошуємо, що Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів – облгазам – через механізм виробничо-технологічних утрат", – ідеться в повідомленні.

У "Нафтогазі" підкреслили, що донарахування ведуть до подвійної оплати одних і тих самих обсягів газу і створення віртуальних боргів, які в майбутньому завадять переходу споживачів до інших постачальників газу.

У компанії закликали в разі отримання платіжки скаржитися в компетентні органи. У НАК додали, що Нацкомісія з тарифів уже відреагувала на порушення і постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування.

22 жовтня голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив на прес-конференції в Києві, що сподівається спільно з органами влади знайти механізм реалізації газу, який не дасть змоги грошам "розчинятися в повітрі або йти на користь приватним олігархам".

24 жовтня на сайті "Нафтогазу" повідомляли, що станом на 23 жовтня загальна протермінована заборгованість контрагентів, які отримують газ від НАК на пільгових умовах, становила 46,7 млрд₴

26 жовтня Коболєв повідомив, що борги облгазів перед "Нафтогазом" становлять майже $2 млрд. За його словами, приблизно 75% облгазів контролює Фірташ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-naftogaz-zvinuvativ-oblgazi-firtasha-v-obmani-spozhivachiv-u-kvitantsijah-za-splatu-gazu-561866.html”

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)