The Economist: В Україні гібридний режим по індексу демократії

Україна зайняла 84-те місце у світі по рейтингу "Індекс демократії 2018" від всесвітньо відомого видання The Economist і віднесена до країн з "гібридним режимом". В Україні серед чотирьох категорій, за якими оцінюється стан демократії, таких як участь у виборах, політичний процес і плюралізм, політична культура та функціонування уряду, найслабшою виявилася саме остання категорія. За шкалою із 10 балів категорія "функціонування уряду" набрала лише 3.21 бала.

Нашими сусідами по даному рейтингу є Замбія, Гондурас, Болівія та Бенін.Показник індексу демократії визначається на основі відповідей на 60 питань, кожне з яких має два або три варіанти відповіді.

Питання розділені на п’ять категорій, перерахованих нижче. Кожній відповіді відповідає певна кількість балів — 0 або 1, у питаннях з трьома варіантами можливий також варіант, що має вартість 0,5 бала. Отримується сума балів, отриманих на всі запитання в кожній категорії, яка множиться на десять і ділиться на загальну кількість питань у категорії.

У деяких випадках відповідь, за яку дається 0 балів, стільки ж зараховується і на подібне питання. Наприклад, якщо вибори національного законодавчого органу і глави уряду, не вважаються вільними (питання 1), то на відповідь на наступне запитання: "Чи є вибори справедливими … ? " не звертається, а автоматично позначається нулем. Крім того, є кілька питань, що вважаються настільки важливими, що низька оцінка за них дає штраф на загальну суму оцінок для відповідних категорій, а саме:

"Чи є національні вибори вільними і справедливими";

"Безпека виборців";

"Вплив іноземних держав на уряд";

"Можливості державних службовців для здійснення політики".

П’ять категорій показників, які всі перераховані в доповіді, потім усереднюються, щоб знайти індекс демократії для даної країни. Нарешті, індекс демократії з округленням до однієї десятої, вирішує класифікацію країни, а саме:

Якщо Індекс демократії для країни становить 8-10 балів, то це країна з повноцінною демократією;

При Індекс демократії від 6 до 7,9 балів демократія в країні вважається неповною;

4-5,9 балів — у країні панує перехідний режим;

Менше 4 балів — авторитарний режим у країні.


Джерело статті: “https://uainfo.org/blognews/1547112028-the-economist-v-ukrayini-gibridniy-rezhim-po-indeksu-demokratiyi.html”

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)