Київ чекає креативні проекти для Громадського бюджету: що змінилося

Київ чекає креативні проекти для Громадського бюджету: що змінилося

7 лютого розпочалася подача міських ініціатив в рамках Громадського бюджету 2020. За ці дні вже зареєстровано 12 проектів на загальну суму близько 2,5 мільйони гривень. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Зверніть увагу!

1. Подача проектів цьогоріч відбувається з 7 лютого по 6 березня. Підтримати вподобані проекти кияни зможуть з 15 травня до 6 червня. А до 1 серпня має бути розпланована реалізація всіх ініціатив.
Минулого року подача проектів здійснювалося з 25 квітня до 1 липня, а електронне голосування - з 24 серпня по 15 вересня. За словами Миколи Поворозника, перенесення термінів дасть змогу більш якісно підготувати та спланувати проекти до реалізації. Нагадаймо, успішні проекти, які кияни підтримають цього року, реалізовуватимуться протягом 2020 року.

2. Цьогоріч відсутній попередній збір голосів (минулого року проект для направлення його на публічне обговорення та експертизу мав набрати мінімум 10 голосів на кожні 100 тис. грн запланованого на нього обсягу бюджетних видатків). Це полегшить роботу команді проекту, і збирати голоси підтримки вони будуть вже на етапі голосування.

3. На проекти Громадського бюджету 2020 Київрада виділить 160 мільйонів гривень, а це на 10 мільйонів більше, ніж у 2019-му.

Що залишилося незмінним:

1. Проекти можна подавати за всіма напрямами життєдіяльності міста: дороги і транспорт, комунальне господарство, енергоефективність, культура і туризм, екологія, громадянське суспільство, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, безпека, спорт, ІТ, публічний простір тощо.

2. Мінімальна вартість проекту - 50 тис.₴ Максимальний розмір фінансування з бюджету – 3 млн₴ Відсоток обов’язкового резерву в кошторисі проектів має становити 20%.

3. Для визначення проектів-переможців під час голосування киян вдруге застосовуватиметься формула – співвідношення отриманих голосів до суми запланованого командою проекту бюджетного фінансування. Це означає, що чим дорожчий проект, тим більше голосів підтримки він має набрати для перемоги.

4. Етичні норми: політична агітація та підкуп голосів заборонені. Максимальна деполітизація Громадського бюджету.

Детальніше про параметри Громадського бюджету на 2020 рік

Календарний план

Подача проектів командами з 7 лютого по 6 березня
Публікація проектів з 7 лютого по 11 березня
Публічне обговорення, експертиза, доопрацювання проектів, оскарження експертних висновків у період: з 7 лютого до 24 квітня
Голосування за проекти: з 15 травня по 6 червня
Визначення проектів-переможців та опрацювання проектів, що не стали переможцями: з 9 по 21 червня
Планування реалізації портфелю проектів ГБ з 21 червня по 1 серпня
Реалізація, звітування та оцінка результатів з 1 січня по 31 грудня 2020 року

Інформаційна кампанія реалізується до 31 грудня 2019 року.
У всіх ЦНАПах розміщені плакати про початок Громадського бюджету-2020. З наступного тижня інформаційні матеріали будуть в комунальних заклада охорони здоров’я, освіти тощо. Окрім того, на спеціально облаштованих інфоточках розповсюджуватимуть флаєри із інформацією про Громадський бюджет. З 15 лютого 2019 року стартує соціальна реклама (білборди, сіті-лайти та метро-лайти), яка інформуватиме киян про Громадський бюджет. Також у рамках кампанії заплановано проведення масштабних фестивалів та воркшопів.

Громадська бюджетна комісія формується з 7 лютого по 21 березня. Подача заявок вже відкрита на сайті Громадського бюджету.
Громадська бюджетна комісія супроводжує ГБ на всіх його етапах, зокрема, здійснює громадський контроль за реалізацією Положення; розглядає спірні ситуації, звернення, скарги, справи щодо дотримання учасниками ГБ правил етики; ухвалює рішення про прийняття проектів до голосування (за результатами розгляду відповідних скарг щодо результатів експертизи); затверджує список проектів-переможців та ін. Конкурс проходить серед представників громадських організацій в два тури. Перший тур проходить як відкрите голосування серед всіх містян. В другому турі голосують між собою лише кандидати, які виграли в першому.

Що далі?

Після голосування за проекти будуть обговорювати та узгоджувати зміни до Положення про Громадський бюджет, повідомив Микола Поворозник.
- Зокрема, ми хочемо, щоб процес подачі проектів починався не в наступному календарному році, а одразу після визначення проектів-переможців. Не чекаючи. І одразу потрапляли на обговорення та експертизу, - зазначив він.

Також перший заступник КМДА розповів про підсумки ГБ 2018. З 141 успішного проекту (на суму майже 150 мільйонів гривень), 115 повністю реалізовані, 6 знаходяться на стадії завершення, частково реалізовано 12 проектів і не реалізовано п’ять проектів. На проекти, які не були реалізовані в 2018 році, при розгляді змін до бюджету Київраді буде запропоновано передбачити кошти, аби вони були втілені.

У «Школі Громадського Бюджету» киян навчать успішно втілювати ідеї

З 16 лютого у столиці стартує «Школа Громадського Бюджету» – волонтерський проект лідерів команд Громадського бюджету за підтримки міської влади. Автори проектів-переможців та розпорядники коштів будуть разом навчати киян, як втілити ідею у якісний проект.

- Школа стане постійно діючою освітньою програмою та платформою для об’єднання активних, фахівців з громадськості, влади бізнесу. На ній спікери ділитимуться власним досвідом. Як позитивним, так і негативним, проблемним. Аби майбутні учасники Громадського бюджету розуміли, з чим стикатимуться та не допускали подібних помилок, – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу. – Школа стосуватиметься всіх аспектів Громадського бюджету, починаючи від планування, подачі, напрямків, реалізації проектів. Сьогодні є попит киян на це.

Одне із завдань школи – максимальна підготовка команд та їхніх лідерів подати власні проекти до участі у Громадському бюджеті. Учасниками школи може стати кожен охочий, хто хоче отримувати досвід та знання, щоб змінювати місто на краще.

16 лютого об 11.00 у Київському палаці дітей та юнацтва розпочнеться День відкритих дверей «Школи Громадського бюджету». Зареєструватися на подію. Надалі заняття плануються щосереди та щосуботи протягом лютого.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.


Джерело статті: “https://vechirniykiev.com.ua/news/kyiv-chekaye-kreatyvni-proekty-dlya-hromads-koho-byudzhetu-shcho-zminylosya”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)