Бюджети прикарпатських ОТГ збільшаться за рахунок податку з лісових земель


31 серпня в обласному центрі відбулась прес-конференція з питань реалізації спільних ініціатив із розвитку гірських територій.

Участь в заході взяли народний депутат України Юрій Соловей, виконавчий директор Агенції Максим Чопей, голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович, очільник Білоберізької територіальної громади Дмитро Іванюк, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк та радник з правових питань Агенції Михайло Івашків.

Максим Чопей наголосив, що в Івано-Франківській області є дев’ять гірських ОТГ, а також громади, територія яких покрита лісовими масивами. Нині вони не отримують жодних надходжень до власних бюджетів від територій, які покритті лісами, оскільки перебувають у постійному користуванні державних лісових господарств, агролісгоспів. Ці користувачі здійснюють лісогосподарську діяльність, оподаткування від якої надходить до державного та обласного бюджетів, оминаючи при цьому бюджети ОТГ. «Фахівці Асоціації спільно з народними депутатами України у квітні розробили законопроект, який у результаті став Законом, що дає можливість громадам з 1 січня 2019 року отримувати додаткові надходження до власних бюджетів у вигляді плати за землю з територій, покритих лісами», — заявив Максим Чопей.
Як відзначив виконавчий директор Агенції, 10 серпня 2018 року Президент Петро Порошенко підписав Закон №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який розширює базу оподаткування місцевих бюджетів за рахунок лісових земель.
Дмитро Іванюк наголосив, що основним бюджетоутворюючим податком для громад є плата за землю.

“Приміром, Білоберізька ОТГ покрита на 63% лісами, плата за землю під якими не справляється і не надходить до місцевого бюджету. Тому цей Закон відкриває нові можливості для органів місцевого самоврядування отримувати важливий фінансовий ресурс з тих територій, на які жодного впливу ОТГ до сьогодні не мала. У такий спосіб вирівнюється фінансова спроможність територіальних громад, поритих лісами, у порівнянні з громадами України, на яких знаходяться землі сільськогосподарського призначення”.

На переконання нардепа Юрія Солов’я, реалізація Закону дозволяє наповнювати додатковим фінансовим ресурсом бюджети громад, який буде скеровано на покращення інфраструктури та якості життя громадян в громадах.

«Це означає, що місцеві громади не будуть фінансово обділені та зможуть самостійно розпоряджатися значними коштами», — резюмував народний депутат.

Голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович високо оцінив діяльність Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття та наголосив, що кошти, які надходитимуть у вигляді лісового податку у бюджет громади, витрачатимуть на покращення та розвитку інфраструктури. «У громаді з’явиться колосальний ресурс, який плануємо витрачати на розвиток інфраструктури», — сказав Володимир Попович.
У свою чергу, директор ІФ ЦРМС Руслан Панасюк підкреслив, що реалізація цього Закону стане каталізатором економічного розвитку ОТГ.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/byudzheti-prikarpatskih-otg-zbilshatsya-za-rahunok-podatku-z-lisovih-zemel/”

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)