Прикарпатські громади отримали майже чотири мільйони гривень освітньої субвенції


Додатково до визначеного Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» обсягу освітньої субвенції ОТГ Прикарпаття отримали три мільйона 700 тисяч гривень.

На засіданні Уряду було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році». Прийняття цього нормативно-правового акта спричинене дефіцитом освітньої субвенції та критичним станом виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в окремих містах, районах та об’єднаних територіальних громадах.

Загалом обсяг освітньої субвенції для окремих обʼєднаних територіальних громад та міст України збільшено на 54 508,7 тис. гривень. Громадам Прикарпаття також збільшено освітню субвенцію. Зокрема, Білоберізька ОТГ отримала 600 тисяч гривень, Тлумацька ОТГ ‒ один мільйон 900 тисяч гривень., Більшівцівська ОТГ ‒ 500 тисяч гривень, Матеївецькій ОТГ ‒ 300 тисяч гривень., Войнилівській ОТГ ‒ 400 тисяч гривень.

Голова Тлумацької міської ОТГ Роман Круховський розповів, що проблема з виплатою зарплати педагогічним працівникам за кошти державної освітньої субвенції виникла з початку року, тому що розрахунки показали, що недостатньо грошей було заплановано в Державному бюджеті на субвенцію освітянам.

Роман Круховський звернув увагу, що експерти Асоціації міст України постійно вивчають проблеми в громадах, оперативно на них реагують та вирішують. АМУ раніше зверталась до Премʼєр-міністра України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції до початку відпускного періоду в освіті та потреби внесення змін у формулу її розрахунку. І це також є результатом спільної роботи. Проте, як зазначив очільник Тлумацької ОТГ, ці додаткові кошти – це тільки четверта частина від потреб щодо належного забезпечення освітнього процесу.

Джерело статті: “http://www.galka.if.ua/prikarpatski-gromadi-otrimali-mayzhe-chotiri-milyoni-griven-osvitnoyi-subventsiyi/”

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)